Ankara

Informacje, które mogą być przydatne dla Twojej podróży.

Zdjęcia Ankara
 
 
 
 
 
 
Zdjęcia Ankara w Panoramio
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kategorii handlowych Ankara
Kategorie informacji
Porady podróży i ostrzeżenia Ankara
Turystyka Bardzo znane większości ludzi jako stolica Turcji, Ankara jest właściwie tylko drugi co do wielkości miasta, jest znacznie mniejsza niż w Stambule. Jednak Ankara jest rzeczywiście bardzo duży i reprezentacyjny tureckiego miasta, stale się rozwija i oferuje dość wyrafinowany i nowoczesny charakter. Wiele szerokie ulice są pokryte kawiarnie i restauracje, szczególnie wokół energetyczne obszaru Kizilay. Różne turystyczne atrakcje prezentują się w okolicach miasta Ankara, w szczególności, wzdłuż Ataturk Bulvari, który służy jako wybitny tętnicy. Ulus Meydani, znana po prostu jako "Ulus", jest kolejnym ważnym ośrodkiem turystyki w mieście i tym centralnym placu znajduje się w pobliżu znajduje się wiele muzeów prowadzących, a także oferuje wybór zakwaterowania i niedrogich restauracji. W pobliżu Ankara Biuro Informacji Turystycznej jest łatwe do znalezienia i stoi naprzeciwko stacji Akaray Maltepe pociągu, na Gazi Mustafa Kemal Bulvari.
Zabytki Ankara, stolicy Turcji, nie rozwalony metropolii, że jego bardziej znany odpowiednik to jest. Istnieje jednak jeszcze wiele do zbadania w tym mieście z 4, 5 mln euro. Oto mój osobisty musi-widzi: * Anitkabir: To jest pomnik i miejsce spoczynku Ataturka, ojca Turcji założycieli. Turcy mają bardzo głęboki szacunek dla niego, a tak naprawdę jest przez w pamięci i muzeum. Świątynie kamienia są bardzo wielkie i bardzo natomiast wzgórzu daje odwiedzających wielkie perspektywy miasta. * Muzeum Cywilizacji Anatolii: artefakty domy kolekcji, które sięgają tysięcy lat, od popiersia kamienia do wczesnego tabletek piśmie. Sklep z pamiątkami znajduje się duży wybór (i ceny muzeum). * Ankara Castle: Jest to jeden z mniej bezpiecznych częściach miasta, tak więc radzę odwiedzić tylko w grupie. Ruiny twierdzy pre-rzymskiej są interesującym zabytkiem, zwłaszcza jeśli się trzymać z kimś, kto ma wiedzę o jego historii. * Maui Wowie: Tak, jest to międzynarodowa sieć. Tak, kupujesz drogich koktajli. Ale A) koktajle są smaczne i B) nie jest bezpłatny wifi. (Miłośnicy Wifi można również udać się do Starbucks). (Znajduje się na Arjantin Caddasi, w pobliżu wszystkich ambasad. Jest to najbardziej ritzy części miasta).
Zakupy Zakupy mogą być przyjemnym doświadczeniem dla wielu, ale frustrujące dla innych. Warto wiedzieć, gdzie się udać, aby znaleźć to, czego szukasz. Istnieje wiele możliwości jeśli chodzi o zakupy w Ankarze - między supermarketach, domach towarowych, a bazary w tygodniu, na pewno znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Ankara, Turcja

Sobota 29, Luty

Z wikipedii o Ankara

Ankara (wcześniej Angora, a w czasach starożytnych Ancyra, gr. Ἄγκυρα co znaczy kotwica) – miasto w środkowej Turcji, będące jej stolicą od 1923 roku. Jest drugim co do wielkości miastem w Turcji, po Stambule. Miasto wznosi się 938 m n. p. m. i zamieszkuje je 3 848 440 mieszkańców (2010).

Ankara jest położona w Centralnej Anatolii, jest ważnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym. Jest siedzibą rządu tureckiego oraz wszystkich międzynarodowych ambasad. W przeszłości miasto było znane z hodowli kóz angora, kotów angora oraz białych królików angora, gruszek, miodu i winogron.

Ankara jest położona nad rzeką Enguri, która jest dopływem rzeki Sakarya. Miasto jest położone w najsuchszym miejscu w Turcji i jest otoczona przez jałowe stepy. W okolicach Ankary znajdują się liczne stanowiska archeologiczne hetyckie, frygijskie, greckie, rzymskie, bizantyjskie oraz okresu otomańskiego.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezerwuj hotel
Od:
Aż do:

Galeria zdjęć

Turcja, Ankara